Image

gofry

Gofry czekoladowe
1 rok ago

Gofry czekoladowe

Pełnia szczęścia w zimowym sezonie i bezskuteczna walka z przygnębiającym nastrojem znikają jak za sprawą magicznej różdżki, kiedy w moim domu pojawiają się gofry czekoladowe. Przygotowane w gofrownicy z podstawką w kształcie serduszek, cieszą nie tylko podniebienie, ale, przede wszystkim, oko. Są cudownie brązowe i delikatnie chrupiące. Nie mogę odmówić sobie podania ich z pierwszymi w tym roku truskawkami, które w lutym, zupełnie niespodziewanie, w moim osiedlowym sklepie, można dostać sprzedawane luzem. Wrzucam do woreczka 4 sztuki. Tyle wystarczy, żeby razem z kiwi, bananem i winogronami, w towarzystwie bitej śmietany, wywołać uśmiech na twarzach moich koleżanek z dawnych lat, które przychodzą do mnie z wizytą. To będzie dla nich miła, ciążowa niespodzianka.

Zobacz też: Przepis na klasyczne gofry

Read More

Gofry
5 lat ago

Gofry

Chrupiące gofry kojarzą mi się z wakacjami nad morzem, w Kołobrzegu. Kupowane w budce przy deptaku, ze świeżą borówką amerykańską oraz innymi owocami i bitą śmietaną.

W kuchni polskiej gofry goszczą raczej jako deser czy słodka przekąska, podobnie jak rurki z kremem. Nie ma u nas, jak np. w USA, tzw. waffle houses, gdzie gofry są głównym daniem (również śniadaniowym) serwowanym na wiele sposobów. I choć również w mojej kuchni nie goszczą zbyt często, darzę je dozgonną miłością kulinarną i od czasu do czasu przygotowuję mój ulubiony, gofrowy przysmak.

Zobacz też: Przepis na gofry czekoladowe

Read More

Top

Fajny przepis? Może i mnie polubisz? :)